Summer months approaches, temperature rises in Enclosures with this increase, unscheduled downtime is inevitable. Against to this danger, precaution is our Enclosure Cooling Units.
| TECHNICAL | O 6000 |
|---|---|
| Cooling Capacity L35 L35 | 5700 W |
| Type of Refrigerant | R 134a |
| Amount of Refrigerant | 1900 g |
| Default Thermostat Value | 34 °C |
| Hysteresis | 4 °C |
| External Circuit | 3600 m³/h |
| Internal Circuit | 1425 m³/h |
| Rated Frequency | 50/ 60 Hz |
| Standard Power Supply | 380-415 V |
| Power Absorbed L35 | 1280 W |
| Running Current | 3.2 A |
| Starting Current | 4.2 A |
| Weight | 91 kg |
| Height x Width x Depth mm | 1200X480X400 |
| Corrosion Protection | Galvaniz |
| Orientation | Dikili Tip |
| System of Protection(Ext/In) | IP55 / IP65 |
| Ambient Air Temp. | 0 °C ... +55 °C |
| Compressor | Tecumseh |
| Fans | EbmPapst |
| Communication Protocol | EtherNet/IP , ModBus TCP, ModBus RTU |
Organize Sanayi Bölgesi
Nilüfer / BURSA / TÜRKİYE
E-posta : info@uludagklima.com