Summer months approaches, temperature rises in Enclosures with this increase, unscheduled downtime is inevitable. Against to this danger, precaution is our Enclosure Cooling Units.
| TECHNICAL | T 3000 |
|---|---|
| Cooling Capacity L35 L35 | 2700 W |
| Type of Refrigerant | R134a |
| Amount of Refrigerant | 700 g |
| Default Thermostat Value | 34 °C |
| Hysteresis | 4 °C |
| External Circuit | 1800 m³/h |
| Internal Circuit | 945 m³/h |
| Rated Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 380 V -415 V |
| Power Absorbed | 1040 W |
| Running Current | 2.6 A |
| Starting Current | 4.0 A |
| Weight | 53 kg |
| Height x Width x Depth mm | 460 X 800 X 450 |
| Corrosion Protection | Stainless / Galvanized |
| Orientation | Top Mount |
| System of Protection | IP 54 |
| Ambient Air Temp. | 0 °C ... +55 °C |
| Compressor | Embraco |
| Fans | EbmPapst |
| Communication Protocol | EtherNet/IP , ModBus TCP, ModBus RTU |
Organize Sanayi Bölgesi
Nilüfer / BURSA / TÜRKİYE
E-posta : info@uludagklima.com