Summer months approaches, temperature rises in Enclosures with this increase, unscheduled downtime is inevitable. Against to this danger, precaution is Enclosure Cooling Units.
| TECHNICAL DETAILS | SVK 8000 |
|---|---|
| Cooling Capacity L35 L35 | 8500 W |
| Type of Refrigerant | R 134a |
| Amount of Refrigerant | 2900 gr |
| Termostat Fabrika Ayarı | 34 °C |
| Hysteresis | 4 °C |
| External Circuit | 8470 m³/h |
| Internal Circuit | 2375 m³/h |
| Rated Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 380-415 V. |
| Power Absorbed L35 | 1280 W |
| Running Current | 4.2 A |
| Starting Current | 6.5 A |
| Weight | 200 kg |
| Height x Width x Depth mm | 2000x855x530 |
| Corrosion Protection | Galvaniz |
| Orientation | Enclosure View |
| System of Protection | IP54 |
| Ambient Air Temp. | 0 °C ... +55 °C |
| Compressor | Tecumseh |
| Fans | EbmPapst |
| Communication Protocol | EtherNet/IP , ModBus TCP, ModBus RTU |
Organize Sanayi Bölgesi
Nilüfer / BURSA / TÜRKİYE
E-posta : info@uludagklima.com