We think about THE FUTURE

Error Codes - Maintenance Warnings :

The air conditioner provides information to the user before failure by the error codes. When you see an error code, please do maintenance care.


Sales and Service

+902242437071
 

Uludag Klima

Technical VIDEO

Hata Kodları ve Uyarı Mesajları

CF / ER-1

Evaporatör Limit Alarmı

ER-3

Evaporatör Sensör Alarmı

Evaporatör yüzeyi olması gerekenden fazla soğuk. Sebepleri: A) Evaporatör peteği aşırı tozlu, yeterli miktarda hava geçirilemiyor. Evaporatör peteğini basınçlı hava ile temizleyin.​ B) Evaporatör fanı arızalı
ER-4

Yüksek Sıcaklık Alarmı

Pano iç sıcaklığı, 'AST' parametresinden büyük olduğunda bu alarmı verir. Pano iç sıcaklığının alarm seviyesini aştığını bildirir, alarm rölesi çeker. 'Aon' parametre değeri, 1 ise aktiftir.​ Aon parametresi 0 olduğunda bu alarm çalışmaz.
AIN

Kapı Açık Alarmı

​Kapı switchi bağlantısı ile ilgili oluşan mesajdır. Klemensten switch bağlantısını kontrol edin. Kapı switchi bağlamadıysanız, SET ve R tuşları ile menü-2 ye girip ıPO parametresini değiştirin (1 yada 0)
SB-1

Kabin Sensörü Arızalı Hatası

Pano iç sıcaklığını okuyan sensörde hata görünüyor. Evaporatör fanının hemen altındaki sensörü ve kablosunu kontrol ediniz. Sensör kablosunun kopuk olmadığından ya da sensörün elektronik karta giren klemensinin düzgün biçimde takılı olduğundan emin olun.
SB-2

Garantili Servis

Kondanser ünitesi üzerindeki sensörde hata görünüyor. Sensörü ve kablosunu kontrol ediniz. Sensör kablosunun kopuk olmadığından ya da sensörün elektronik karta giren klemensinin düzgün biçimde takılı olduğundan emin olun.
SB-3

Evaporatör Sensörü Arızalı

Evaporatör ünitesi üzerindeki sensörde hata görünüyor. Sensörü ve kablosunu kontrol ediniz. Sensör kablosunun kopuk olmadığından ya da sensörün elektronik karta giren klemensinin düzgün biçimde takılı olduğundan emin olun.

Uludag Klima

Technical VIDEO

Organize Sanayi Bölgesi
Nilüfer / BURSA / TÜRKİYE